Franz Sedivy. Kvindeportræt samt skitsen. (2) (cd)
Franz Joseph Poul Šedivý (1888-1973). Kvindeportræt m/ kande m.m. samt skitsen i bly, olie på lærred sat op på plade (m/ enkelte huller) & tegning (plettet), begge sign. F. S., 94 x 67 cm. (100,5 x 73,5) cm. & 16 x 13 cm. (26,5 x 21,5) cm. Hidrører fra privatsamling af F. S. - dansk våbenmaler og heraldiker - oprindeligt købt hos antikhandler på Fyn, Kerteminde. (2)
Auktionen afsluttes: 02. nov. 2024 17:20
1 dag 10 timer 40 minutter 2 sekunder
DKK 6.800