Reservist flaske 'Reservistenkrug' fra 1891
Reservist flaske 'Reservistenkrug' fra 1891 af læderbetrukket glas, udskåret hjerte med farvebillede af Kaiser Wilhelm II, påskruet tinkop med dateret ejerinitialer(91-94) og preussisk ørn, ordensol med kurasser-emblem. H 23 cm. Alm. aldersrelateret stand.
Se og byd på lignende effekter her.
Slutter om 1 dag 22 timer 46 minutter 22 sekunder