Ubekendt kunstner, 1800tallets slutning: Fiskere i brænding

Vurdering

DKK 1600

Hørsholm

6492745

Ubekendt kunstner, 1800tallets slutning: Fiskere i brænding. Olie på lærred, 16 x 24 cm. Usigneret, betegnet på blændrammen 'Malet 1893 af Sven Aage'.
Trænger til rens, lyst område i himlen over skibsmasten

DKK 850

Ubekendt maler. Udsigt over bjergsø, i forgrunden kloster

Vejle 17:33

Vurdering