Harald Isenstein. Tre portrætter af Edwin Fischer (cd)(3)

Vurdering

DKK 1600

Roskilde

6385331

Kurt Harald Isenstein (1898-1980). Tre portrætter af pianist / dirigent Edwin Fischer. Litografi. Sign. Harald Isenstein. Dat. 1933, 1950 og 1953. Rammemål 37 x 42 cm / 49 x 42 cm / 65 x 80 cm. (3)