+45 4450 9800

Favoritter

Log ind

Lauritz.com

Recta lommeur af 14 kt. guld

Vurdering

DKK 9000

Showroom

Aarhus

Varenummer

6480874

Beskrivelse

Lommeur af 14 k. guld, gylden urskive med arabisk talangivelse stemplet 'Recta', indvendige støvkapsel ikke af guld. Inskription på støvkapsel. Ø 48 mm, vægt 60,1 gram. Uret går ved optræk. Fremstår med alm. lette brugsspor. Etui fra Magasin Nord medfølger.

Næste bud

DKK 6.400

Inkl. salær og gebyr

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Certina 1888. Dameur i 18 kt. guld

Certina 1888. Dameur i 18 kt. guld

Vejle 07. nov. 19:07

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.000

Næste bud

3.400

Sjælden Universal Geneve Polerouter De Luxe Automatic. Herreur af 18 kt. guld
Roskilde 06. nov. 20:42

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

31.000

Næste bud

24.000

Sjælden Jaeger-leCoultre 'TV Screen'. Vintage herreur af 18 kt. guld, 1970’erne
Roskilde 06. nov. 19:25

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

29.000

Næste bud

22.000

5 sølvtallerkener (5)
Hørsholm 05. nov. 18:30

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

21.000

Næste bud

14.000

Christian Jensens Sølvvarefabrik: Mælkekande af sølv
Hørsholm 02. nov. 18:36

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

1.600

Bent Knudsen, Kolding. Ring med ametyst og hjertebroche i sterlingsølv (2)
Vejle 04. nov. 19:50

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.600

Næste bud

2.200

Carl M. Cohr. 'Blank Perle', fiskebestik af sølv til tolv pers.  (12)
Vejle 06. nov. 19:48

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

11.500

Næste bud

7.600

Brillantvedhæng med halskæde af 18 kt hvidguld, ca 0.50 ct
København 07. nov. 18:32

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.400

Næste bud

4.600

Engelsk tesæt af sølv - Atkin Brothers Sheffield 1904 (3)
Hørsholm 16:31

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.500

Næste bud

7.800

Alliancering af 14 kt hvidguld med brillant, 0.09 ct.
Aalborg 31. okt. 19:47

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.200

Næste bud

4.200

Alliancering af 14 kt hvidguld med brillant, 0.09 ct.
Aalborg 31. okt. 19:44

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.200

Næste bud

4.200

Et par brillantrosetørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.69 ct. (2)
Vejle 31. okt. 19:40

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

11.500

Næste bud

9.400

Carl M. Cohr. Funkis fiskeserveringssæt af sølv, anno 1937 (2)
Vejle 20:10

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.400

Næste bud

1.800

Rolex Oyster Perpetual 'Day-Date' herreur i 18 kt. guld
Roskilde 04. nov. 21:16

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

115.000

Næste bud

94.000

Gran & Laglye m.fl. 'Bremerholm' serveringsspade, japanske pindemadspinde m.m. af sølv
Vejle 08. nov. 18:45

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

1.000

Et par smaragd- og brillantørestikker af platin, 0.72 og 0.34 ct. (2)
Vejle 31. okt. 19:55

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

20.000

Næste bud

15.500

Et par smaragd- og brillantørestikker i 18 kt. guld (2)
Vejle 04. nov. 19:00

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

25.000

Næste bud

21.000

Et sæt empiregafler af sølv med slægten von Oertz' våben, mester Andreas Holm, København 1810 (6)
Vejle 05. nov. 20:01

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.000

Næste bud

4.400

Et par senempire saltkar af sølv, mester Peter Jacob Malmborg, København 1832 (2)
Vejle 05. nov. 20:11

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.800

Næste bud

1.400

Sjælden Omega Constellation 'OM swiss made OM' Chronometer Automatic herreur af 18 kt. guld
Roskilde 06. nov. 20:18

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

24.000

Næste bud

18.500

Kinesisk sølvsmed samt F. Hingelberg. Sukker- og flødesæt af sterlingsølv med drageformede hanke (2)
Vejle 08. nov. 20:00

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.000

Næste bud

2.600

Et par brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.69 ct. (2)
Vejle 31. okt. 19:10

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

12.500

Næste bud

9.600

Smykkesæt af 8 kt. hvidguld med brillanter samt kæde af sterlingsølv. (4)
Odense 02. nov. 17:25

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

1.500

Rolex Oyster Perpetual Datejust damearmbåndsur, 18 kt. guld og stål fra 2002
Roskilde 06. nov. 20:15

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

56.000

Næste bud

44.000

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800
Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitikCopyright Lauritz.com © 2023-2024Version: 1.0.33