Le Klint Standerlampe model 349
Standerlampe af messing og sortlakeret metal, monteret på rundt fodstykke, højdejustérbar teleskopstamme og justérbar arm. Fremstillet hos Le Klint. model 349 H. 113-158 cm. Arm med brugsridser. Skærm mangler.