Ubekendt møbelproducent. Par armstole i mahogni. (2)

Vurdering

DKK 4.600

Odense

6486835

Ubekendt møbelproducent. Par armstole med svungne armlæn i massiv mahogni, sæde og ryg polstret med læder syet med keder. 1900 tallets midte. Mål: H. 86. B. 62. D: 60 cm. Lette brugsspor.

DKK 1.700

Dansk Møbelproducent. To lænestole. ca. 1960. (2)

Odense 23. nov.

Vurdering

4.600

2.200

Arne Wahl Iversen. Et par lænestole, 1960'erne (2)
Aarhus 22. nov.

Vurdering

21.000

12.000

Dansk møbeldesign. Lænestol / 'øreklapstol' af teak, 1950'erne
Roskilde 30. nov.

Vurdering

800

Dansk snedkermester. Et par overpolstrede lænestole, 1940-50'erne (2)
Roskilde 23. nov.

Vurdering

6.400

Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. Højrygget lænestol, model FK 86, sort læder
Vejle 23. nov.

Vurdering

6.400

4.400

Vejle 23. nov.

Vurdering

6.400

4.400

Kontorstol, stål med lyst læder på sæde og ryg, armlæn af træ, Danmark 20. årh.s midte
Hørsholm 23. nov.

Vurdering