+45 4450 9800

Velkommen til Lauritz.com

Favoritter

Log ind

Velkommen til Lauritz.com

Lauritz.com

5 sølvtallerkener (5)

Vurdering

DKK 21000

Showroom

Hørsholm

Varenummer

6487375

Beskrivelse

F. Hingelberg tallerken Ø 25 cm 925S med gravering, Sv. Toxværd tallerken Ø 28 cm 925S med gravering. Vægt på de to 900 g. Derudover 3 sølvtallerkener stemplet 830S samlet vægt 1345 g Ø 26-27 cm. Fremstår med brugsspor, ridser. (5)

Næste bud

DKK 14.000

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Samling sølvsmykker bla. Hans Hansen vedhæng og David Andersen vedhæng.

Samling sølvsmykker bla. Hans Hansen vedhæng og David Andersen vedhæng.

Vurdering

4.000DKK

item.HighestBidLabel

2.000DKK

Aarhus

8.10, 20.20

A.Michelsen flaskebakke sterling sølv, samt George Nathan & Ridley Hayes, skål med hanke

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.100DKK

Hørsholm

11.10, 15.56

Et par smaragd- og brillantørestikker af platin, 0.72 og 0.34 ct. (2)

Vurdering

21.000DKK

Startpris

15.500DKK

Vejle

10.10, 19.06

Frederik Kastor Hansen: Fire dele skønvirke sølv (4)

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.400DKK

Hørsholm

8.10, 18.35

Engelsk tesæt af sølv - Atkin Brothers Sheffield 1904 (3)

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.600DKK

Hørsholm

11.10, 16.31

Brillant-solitairering af platin på 0.22 ct

Vurdering

5.200DKK

Startpris

3.400DKK

Vejle

10.10, 19.00

Prahl. Skål og kande af sølv (2)

Vurdering

3.000DKK

item.HighestBidLabel

2.600DKK

København

8.10, 20.36

Carl M. Cohr. 'Blank Perle', fiskebestik af sølv til tolv pers.  (12)

Vurdering

11.500DKK

Startpris

7.600DKK

Vejle

9.10, 19.30

Et par brillantrosetørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.69 ct. (2)

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 19.38

Ole Palsby for Georg Jensen: Seks karafler af glas og sterlingsølv (6)

Vurdering

3.400DKK

Startpris

1.800DKK

Hørsholm

12.10, 19.34

Et par brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.69 ct. (2)

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 21.06

Brillant-rosetring af 18. kt. hvidguld, i alt 0.75 ct

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 21.20

Brillant-solitairering af platin på 0.53 ct. Sheffeild 2005

Vurdering

13.000DKK

Startpris

10.500DKK

Vejle

10.10, 18.31

Alliancering af 14 kt hvidguld med brillant, 0.09 ct.

Vurdering

6.200DKK

Startpris

4.200DKK

Aalborg

10.10, 19.22

Alliancering af 14 kt hvidguld med brillant, 0.09 ct.

Vurdering

6.200DKK

Startpris

4.200DKK

Aalborg

10.10, 19.25

Dobbeltkapslet lommeur fra udført af 14 kt guld.

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.000DKK

Aalborg

14.10, 19.50

Bjarne Nordmark Henriksen. Kongearmlænke af 14 kt. guld

Vurdering

22.000DKK

Startpris

17.000DKK

Vejle

20.55

Ove Fogh Pedersen. Bicellemønster armlænke af 14 kt. guld

Vurdering

31.000DKK

Startpris

24.000DKK

Vejle

20.56

T. & J.G. Toftegaard. Blomsterbroche af 14 kt. guld

 

Fast pris

8.100DKK

10.10, 13.26

Vejle

Knud Hejl. Bred armring af 14 kt guld

Vurdering

26.000DKK

Startpris

21.000DKK

Vejle

20.28

Jørgen Smed, Randers. Blokarmlænke af 14 kt. guld

Vurdering

21.000DKK

Startpris

15.500DKK

Vejle

19.59

To vintage brocher af 14 kt guld (2)

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.600DKK

Aalborg

10.10, 19.18

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800


Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)