Charles Eames. Fire armstole / konferencestole, model EA-108 (4)
Momsvare
Charles Eames. Fire armstole / konferencestole fra serien 'Aluminium Group', model EA-108. Betrukket med hvidt mesh, stel på firpasfod af poleret aluminium med drejefunktion. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra, med label herfra. Sh. 42 cm. Fremstår med brugsspor, slitage/ridser på stel og ujævnheder og pletter betræk. (4)
Slutter om 5 dage 0 timer 6 minutter 20 sekunder
DKK 7.600