Signalhorn (3)
Signalhorn for livgarden stemplet LGE samt 160 under krone.
Medfølgende signalhorn Signeret 'V. Shmidt Kjøbenhavn' samt 'LGE'. Fremstår med brugsspor, buler, sammenbragt/sat af to dele. Kommer med defekt tysk signalhorn. (3)
Emnerne stammer fra en stor dansk privatsamling, som Auktionshuset.com udbyder løbende i 2024. Eftersyn foregår i vores showroom i Aarhus, kun imod forudgående aftale på blankvåbene.
Slutter om 1 dag 23 timer 34 minutter 24 sekunder