Dansk omdrejningspistol model 1882 for rytteriets underklasser, kal. 9 mm
Dansk omdrejningspistol model 1882 for rytteriets underklasser, kal. 9 mm. Våbennummer: 127. Stemplet 2 og 4 Dragonregiment. Totallængde: 27,5 cm. Løbslængde: 14,3 cm. Fremstår med stram og mekanik, rent og skarpt løb samt med aldersrelaterede brugsspor. Tromlen kører ikke rund hver gang der trykkes på aftrækkeren. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Slutter om 6 dage 0 timer 58 minutter 2 sekunder
DKK 3.600