+45 4450 9800

Favoritter

Log ind

Lauritz.com

Tissot 'Bulls Eye'. Vintage herreur i stål med two-tone skive, ca. 1950'erne

Vurdering

DKK 4.000

Showroom

Vejle

Varenummer

6498123

Beskrivelse

Vintage herrearmbåndsur fra Tissot, ref.nr.: 6787, cal. 27B-1, i urkasse af stål, two-tone 'Bulls Eye' skive med arabertal, separat sekundviser, riflet optrækskrone, plexiglas, monteret med senere Hirsch-læderrem med stålspænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 33 mm. Fremstår med brugsspor, patineret skive og visere. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.

Uret hidrører fra en pensioneret urmagers private samling af armbåndsure og er nyligt efterset, renset og/eller serviceret af denne.


Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Rolex 'Precision'. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1943

Rolex 'Precision'. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1943

Vejle 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

9.000

Næste bud

7.600

Omega 'Speedmaster Professional Moonwatch'. Herrechronograf i stål med sort skive - boks + cert. 2003
Vejle 25. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

40.000

Næste bud

32.000

Enkeltkapslet herrelommeur i 14 kt. guld med hvid emaljeskive
Vejle 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

7.000

Næste bud

5.400

Enkeltkapslet herrelommeur i 14 kt. guld med hvid emaljeskive
Vejle 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.000

Næste bud

4.600

Baume & Mercier. Dameur i 18 kt. hvidguld med hvid skive, ca. 1980'erne
Vejle 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

7.000

Næste bud

5.600

Marvin. Dobbeltkapslet herrelommeur i 14 kt. guld med perlemorsskive,
Vejle 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

9.000

Næste bud

7.200

Omega 'Genevé'. Vintage herreur i 14 kt. guld med sølvfarvet skive, ca. 1970
Aarhus 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

7.600

Næste bud

5.200

Omega 'De Ville'. Retro dameur i forgyldt metal med gylden skive, ca. 1973
Vejle 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.600

Næste bud

2.000

Omega Speedmaster Day Date. Herrearmbåndsur i stål, Ø. 40 mm
Roskilde 25. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

21.000

Næste bud

19.500

Omega Speedmaster Reduced 'Michael Schumacher'. Herrearmbåndsur i stål ref. 3510.12.00
Roskilde 27. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

31.000

Næste bud

22.000

Vintage Omega Genève herrearmbåndsur årgang 1965.
Aarhus 25. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.200

Næste bud

3.600

Omega Speedmaster 'Reduced'. Herrearmbåndsur af stål ref. 3510.50.00
Roskilde 27. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

36.000

Næste bud

28.000

Omega Seamaster Diver 300m. Herrearmbåndsur i stål, Ø 42 mm
Roskilde 27. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

26.000

Næste bud

21.000

Tissot 'T-Race Chronograph'. Midsize dameur i delvist forgyldt stål, ca. 2018/2019
Aarhus 11:57

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.200

Næste bud

1.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige, ref. 4813.40.01
Roskilde 27. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

23.000

Næste bud

18.500

Eterna 'Kontiki'. Midsize dameur i stål med lys skive - boks + cert. 2024
Vejle 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.600

Næste bud

3.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster Reduced, ref. 175.0032.1
Roskilde 27. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

31.000

Næste bud

23.000

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800
Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitikCopyright Lauritz.com © 2023-2024Version: 1.1.2