Longines 'Présence'. Herreur i delvist forgyldt stål med gylden skive, ca. 2020

Vurdering

DKK 3.400

Vejle

6456164

Herrearmbåndsur fra Longines, model Présence, ref.nr.: L4.720.2, i urkasse af delvist forgyldt stål, gylden skive med forgyldt stregindeks, datoangivelse ved 3" position, centreret sekundviser, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af delvist forgyldt stål, quartz urværk. Ø. 33 mm. Indvendig L. ca. 18 cm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.