Herman Siersbøl. Dobbeltradet perlecollier med lås af 14 kt. rosaguld
Herman Siersbøl. Dobbeltradet perlecollier med delvis gennembrudt lås af 14 kt. rosaguld. Stemplet: HS 585. L. 40 cm. Halscollieret fremstår med brugsspor, perler med semigod lustre og synlige vækstmærker.