Philippe Starck. Standerlampe, model 'Lounge Gun M 16'

Vurdering

DKK 19000

Vejle

6467226

Philippe Starck for Flos. 'Lounge Gun M 16' standerlampe forgyldt med 18 kt guld, sort skærm, designet 2005. Produceret hos Flos, mærkater herfra under bunden. H. 170 cm. Fremstår med alm. brugspræg, lette mærker.

DKK 13.500

Boulanger. Ananas-formet bordlampe fra 60'erne

Vejle 02. nov. 18:15

Vurdering

6.400

5.200

Sidebord / sofabord med trompetfod og med bordplade af sort glas.
Aalborg 03. nov. 18:22

Vurdering

Rokokospejl i ramme af forgyldt træ og gesso, omkr. 1770
Vejle 21:14

Vurdering

Buddha figur fra Brurma, 1900-tallet.
Hørsholm 19:06

Vurdering

12 stk. Franske sølvknive (12)
Aarhus 06. nov. 17:51

Vurdering

3.200

1.900

Omega Seamaster 600 herreur, Ø34 mm.
Hørsholm 31. okt. 19:30

Vurdering

5.200

Olle Andersen: Standur i kasse af rosamalet og delvist forgyldt træ. 1758.
Hørsholm 08. nov. 09:26

Vurdering

Stor væglampe fra 50'erne af forgyldt messing
Vejle 02. nov. 18:22

Vurdering

3.200

Antik væglampe af forgyldt messing
Vejle 02. nov. 18:27

Vurdering

5.200

Giovanni Banci. Sofabord af glas og smedejern
Vejle 05. nov. 19:46

Vurdering

22.000

16.500

2024-0101 Par marguerit ringe af 8 kt guld og sølv
København 07. nov. 18:38

Vurdering

Valdemar Foersom Hegndal. Kvinde buste (cd)
Aalborg 07. nov. 18:00

Vurdering

800

P. Frigast. Et sæt bouillonskeer af forgyldt sterlingsølv med emalje, ca. 1950'erne (6)
Vejle 06. nov. 21:18

Vurdering

2.200

Giovanni Banci for Hermes. Et par væglamper (2)
Vejle 06. nov. 19:38

Vurdering

13.000

5.200

Aarhus 07. nov. 19:22

Vurdering

Roskilde 04. nov. 19:22

Vurdering

Kaminur med sokkel af marmor top med lutspillende kvinde
Hørsholm 14:51

Vurdering

1.500

Oswald Haerdtl for Lobmeyer. Væglampe af glas fra 50'erne
Vejle 02. nov. 18:16

Vurdering

15.500

9.000

202402223 -  Festina Chrono Bike herrearmbåndsur
København 31. okt. 18:47

Vurdering

1.300

Pure Leaf. Seks ringe str. 57 (6)
København 02. nov. 11:57

Vurdering

2.400

1.300

Pure Leaf. Otte ringe str. 60 (8)
København 06. nov. 21:42

Vurdering

2.400

1.300

A. Michelsen. En samling juleskeer af forgyldt sterlingsølv med emalje (14)
Vejle 06. nov. 19:46

Vurdering

8.400

7.600

P. C. Damborg. Dansk empire ramme af forgyldt træ og gesso, ca. 1820
København 17:34

Vurdering

Julius Moser (1808-1847) Maleri, olie på lærred.
Odense 18:59

Vurdering

5.200

3.400

Hemverk. Unisex armbåndsur model Graham smokey blue.
Aarhus 04. nov. 18:41

Vurdering