Jo Hammerborg for Fog & Mørup. Standerlampe og bordlampe, model 'Trombone' / 'Regent' (2)
Jo Hammerborg (1920-1982). Standerlampe af forkromet og poleret stål / aluminium med justerbar skærm, fodstykke af grålakeret metal. H. 136 cm. samt bordlampe af aluminium, skærm af plisseret plast. H. 60 cm. inkl. skærm. Fremstillet hos Fog & Mørup, model 'Trombone' / 'Regent'. Fremstår med alders- og brugsspor, begge med mærker. Standerlampe med lettere skævhed og ridser.
Slutter om 3 dage 0 timer 17 minutter 40 sekunder
DKK 850