Gertrud Kudielka for L. Hjorth: En figur i form af vandbærer
L. Hjorth. Gertrud Kudielka (1896-1984). Et figur af hvid glaseret keramik i form af vandbærer. Stemplet nr 601. H 46 cm. Brugsspor.