Rolex 'Datejust'. Dameur i 18 kt. guld med brillantskive og President lænke
Damearmbåndsur fra Rolex, model Datejust, ref. 69178G, serienummer E867971.
Urkasse af 18 kt. guld. Gylden urskive originalt factory monteret med 10 stk. hvide diamanter af kvalitet VVS1. Dato ved 3" position med quick-set funktion, safirglas, monteret med præsident-lænke af 18 kt. guld ref. 8570F, med foldespænde. L ca. 14,5 cm.
Automatisk urværk. Ø. 26 mm.
Der medfølger inder- og yderboks samt hang tag. Totalvægt, 75 gr.
Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret. Urskive med patina.
Slutter om 21 timer 30 minutter 57 sekunder
DKK 68.000