Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Longines 'Saint-Imier'. Dameur i 18 kt. roséguld og stål med brillanter og perlemorsskive, 2010'erne

Vurdering

DKK 19000

Vejle

6476465

Midsize damearmbåndsur fra Longines, model Saint-Imier, ref.nr.: L2.563.5.87.7, cal. L592.2, i urkasse af 18 kt. roséguld og stål, lys perlemorsskive med brillantbesat punktindeks, lynette prydet med talrige brillanter, datoangivelse ved 3" position, riflet optrækskrone med logo, safirglas, "åben" bagkasse med frit udsyn til urværket, monteret med original lænke af stål med to rækker led med kappe af 18 kt. roséguld, automatisk urværk. Ø. 30 mm. Indvendig L. ca. 16,5 cm. Uret fremstår brugsspor, mindre ridser/kanthak på safirglas samt ridser/slid på bagkasse. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Damearmbåndsur fra Omega, model De Ville, ref. 566.1050

Vurdering

16.500DKK

Startpris

11.000DKK

Roskilde

20.50

Rolex Oyster Perpetual Datejust. Dameur i 18 kt. guld og stål

Vurdering

58.000DKK

Startpris

46.000DKK

Roskilde

10.10, 19.45

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster, ref. 175.0083

Vurdering

15.500DKK

Startpris

11.000DKK

Roskilde

10.10, 19.30

Damearmbåndsur fra Hermés, model Heure H, ref. HR1.230

Vurdering

42.000DKK

Startpris

31.000DKK

Roskilde

20.15

Herrearmbåndsur fra Seiko, model Prospex PADI Tuna, ref. 4R36-05V0

Vurdering

5.200DKK

Startpris

4.000DKK

Roskilde

12.10, 19.11

Omega 'Seamaster Chronometer'. Herreur af stål med lynette og krone af 18 kt. guld

Vurdering

16.500DKK

Startpris

12.500DKK

Roskilde

10.10, 19.56

Tudor 'Princess Oysterdate'. Dameur i guld og stål med gylden skive, ca. 1972

Vurdering

10.000DKK

Startpris

7.600DKK

Vejle

10.10, 20.46

Rolex Oyster Perpetual dameur af stål med hvid skive

Vurdering

58.000DKK

Startpris

46.000DKK

Roskilde

10.10, 21.30

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster Reduced, ref. 175.0032.1

Vurdering

31.000DKK

Startpris

23.000DKK

Roskilde

19.31

Rolex Oyster Perpetual dameur af stål med Pink skive

Vurdering

58.000DKK

Startpris

46.000DKK

Roskilde

10.10, 21.07

Omega Seamaster Diver 300m. Herrearmbåndsur i stål, Ø 42 mm

Vurdering

26.000DKK

Startpris

21.000DKK

Roskilde

21.08

Damearmbåndsur fra Omega, model 'De Ville Prestige'

Vurdering

15.500DKK

Startpris

11.500DKK

Roskilde

19.48

Rolex Oyster Perpetual dameur af stål og 18 kt hvidguld med Pink skive

Vurdering

52.000DKK

Startpris

42.000DKK

Roskilde

10.10, 20.50

Gucci 'Mini G'. Dameur i stål med talrige brillanter, ca. 2010'erne

Vurdering

7.000DKK

Startpris

6.000DKK

Vejle

10.10, 18.50

Herrearmbåndsur fra Omega, model De Ville, ref. 395.2378/1

Vurdering

9.000DKK

Startpris

6.400DKK

Roskilde

10.10, 21.14

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)