Louis Vuitton. Vintage monogram kuffert
Vintage monogram kuffert af kanvas med beslag og nitter af messing. Håndtag af læder. På forside mærket på messingbeslag Louis Vuitton Made in France, indvendig mærket AV. Marceau 78 bis Paris Nice. 2 AV de Suede. H. 18 cm, B. 47 cm, L. 70 cm. Fremstillet af Louis Vuitton, Paris. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, indvendigt to steder med mindre krakelering på kanvas, een nitte mangler, uden nøgle.
Auktionen afsluttes: 04. nov. 2024 20:12
3 dage 13 timer 33 minutter 5 sekunder
DKK 13.000