Ubekendt kunstner. Tegning fra Københavns Havn fra 1800-tallet.
Dansk guldalder tegning fra Københavns Havn med talrige skibe ved Inderhavnen med pakhusene, kul på papir, usigneret. 41 x 60 cm.
Fremstår med enkelte pletter og aldersrelaterede brugsspor.