Vintage-sommerfuglebroche i 14 kt. guld og sølv med diamanter safirer, rubiner og emalje
Vintage-sommerfuglebroche i 14 kt. guld med krop i sølv prydet med rosenslebne diamanter, øjne i rubiner, vinger udført med emaljearbejde og rørfattede safirer. Mål 3,4 x 5 cm. Vægt 13,9 g. Ustemplet men syretestet til 14 kt. guld og sølv. Alm. brugsspor.
Slutter om 2 dage 23 timer 33 minutter 50 sekunder
DKK 13.000