Guld broche af 14 kt guld med en saltvands kulturperle
Guld broche af 14 kt guld i form af et blad, prydet med en saltvands kulturperle. Stemplet: 585 samt mester. L. ca. 5,7 cm. Vægt: ca. 4,9 gram. Brochen fremstår med aldersrelateret brugsspor.