Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH80 bordlampe
Poul Henningsen (1894-1967) for Louis Poulsen. PH-80 bordlampe. Skærme af hvid akryl, top af rød/sort kunststof, forkromet stamme på sort fodstykke. H. 67 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med enkelte mindre mærker og brugsspor, den ene holder i toppen mangler gevind og der mangler knop på afbryder snor.
Slutter om 4 dage 19 timer 40 minutter 25 sekunder
DKK 1.800