Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Simony Jensen, efter C. A. Schleisner. Interiør med en mand og en kvinde, som læser et brev

Vurdering

DKK 1400

København

6483864

Simony Jensen (1864-1923), efter C. A. Schleisner (1810-1882). Interiør med en mand og en kvinde, som læser et brev. Olie på lærred. Sign.: 'Simony Jensen'. 50 x 38 (66 x 54) cm.

'Skabt som mand & kvinde' af Ditlev Tamm og 'En uundgåelig længsel - Familien Bridgerton 4' af Julia Quinn (2)

Fast pris

300DKK

10.10, 15.27

Odense

Bronzeskulptur, poserende bodybuilder

Fast pris

2.295DKK

10.10, 15.05

Odense

Andreas Thorsen. Piberygende mand

Vurdering

1.600DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

København

14.10, 20.30

Karl Kristoffersen.  Tre figurer. (3)

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.400DKK

København

14.10, 19.10

Otto Bache: Portræt af Forpagter Schumacher, bly

Vurdering

1.400DKK

Startpris

650DKK

Hørsholm

11.10, 17.46

Fransk empire/directoire lille kaminur i lueforgyldt bronze, 'Au bon Sauvage', ca. 1790-1810.

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

Aalborg

14.10, 18.50

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)