Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Julie Gullander: Tretten akvareller med fuglemotiver, 19. årh

Vurdering

DKK 9000

Hørsholm

6482778

Tretten indrammede akvareller forestillende forskellige fugle. Alle signerede Julie Gullander. Indrammede med passepartout, to rammestørrelser: Lysmål 15 x 20,5 og 18 x 24,5 cm, rammemål 26 x 30,5 og 28 x 34 cm. 19. årh. Et glas mangler.

DKK 6.400

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)