Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Willy Junget, København. Retroring af 14 kt. guld med røgkvarts, ca. 1960-70'erne

Vurdering

DKK 4400

Vejle

6483725

Willy Junget, København. Retroring af 14 kt. guld, prydet med cabochonslebet røgkvarts, stemplet "WJ 585", Str. 53. Vægt: ca. 6,3 gr. Fremstår med brugsspor.

DKK 3.400

Frans Magnussen, Roskilde. Retroring af 14 kt. guld med røgkvarts, ca. 1970-80'erne

Vurdering

4.600DKK

Startpris

3.600DKK

Vejle

10.10, 19.16

Knud Hejl. Armring af 14 kt. guld.

Vurdering

4.000DKK

item.HighestBidLabel

2.600DKK

Odense

14.10, 19.31

Et par italienske elefant-øreringe af 18 kt. guld med sorte diamanter (2)

Vurdering

10.500DKK

Startpris

6.400DKK

Vejle

10.10, 20.16

T. & J.G. Toftegaard. Blomsterbroche af 14 kt. guld

Fast pris

8.100DKK

10.10, 13.26

Vejle

Ring af 14 kt guld med brillanter 0.025 ct

Vurdering

3.000DKK

Startpris

1.600DKK

Aalborg

10.10, 20.24

Frank Ahm, Skive. Moderne armring af 14 kt. guld, dessin 2280

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.400DKK

Vejle

10.10, 21.07

Kaffekande samt sovseskål af sølv (2)

Vurdering

7.600DKK

Startpris

5.200DKK

Hørsholm

8.10, 20.37

Hugo Grün m.m. Vintage ringe af 14 kt. guld. (2)

Vurdering

5.200DKK

Startpris

2.600DKK

Odense

12.10, 15.21

Fleksibel brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt 0.46 ct.

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 19.54

Alliancering af 14 kt guld med brillanter, 0.27 ct.

Vurdering

7.600DKK

Startpris

5.400DKK

Aalborg

10.10, 19.23

Tage Hansens Guldsmedie. Stor Thulemand vedhæng af 14 kt. guld

Vurdering

7.600DKK

Startpris

6.200DKK

Vejle

10.10, 18.40

Rubin- og diamantring i platin og 18 kt. guld, rubin med katteøjeeffekt

Vurdering

16.500DKK

Startpris

11.500DKK

Vejle

14.10, 19.20

Cocktailring i platin med stor ametyst og diamanter

Vurdering

18.000DKK

Startpris

14.000DKK

Vejle

14.10, 20.40

Brillant-solitairering af platin på 0.22 ct

Vurdering

5.200DKK

Startpris

3.400DKK

Vejle

10.10, 19.00

Alliancering af 14 kt hvidguld med brillant, 0.09 ct.

Vurdering

6.200DKK

Startpris

4.200DKK

Aalborg

10.10, 19.22

Brillant ring af 14 kt guld 0.29 ct

Vurdering

4.600DKK

Startpris

3.200DKK

Aalborg

9.10, 18.57

Vurdering

6.200DKK

Startpris

4.200DKK

Aalborg

10.10, 19.25

Russisk brillant- og South Sea-perlering i 18 kt. guld, 0.37 ct., 2011

Vurdering

11.500DKK

Startpris

9.000DKK

Vejle

10.10, 19.57

Engelsk solitairering i 18 kt. hvidguld, 0.17 ct.

Vurdering

5.000DKK

Startpris

4.000DKK

Vejle

10.10, 20.19

Villeroy & Boch: Kugleformet vase med blå krystalglasur

Vurdering

1.400DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

Hørsholm

12.10, 15.45

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)