Vitrineskab af mahogni og sortmalet træ, antagelig 1930-40erne
Vitrineskab af mahogni og sortmalet træ. Midterdør med intarsia, to sidedøre med glas, glas på siderne. Dørene med sorte rammer og krappede lister. Senere stel af valnød.
H. 114 cm, L. 128 cm, D. 43 cm.
1930-40erne.
Pæn stand, let krakelering i overfladen på toppen, et nøglebeslag mangler.