Vintage solitairering af 18 kt. guld med old mine-cut diamant
Vintage solitairering af 18 kt. guld prydet med en old mine-cut diamant i center, mål: 4,6x4,09 mm. (ca. 0.23 ct.). Farve: Top Cape (K). Klarhed: SI1. Ringstr.: 54/ 17,25. vægt: ca. 3,0 gr. Fremstår med god brillans, ustemplet ringskinne med brugsspor. Lødighed verificeret ved syretest.
Slutter om 2 dage 22 timer 33 minutter 7 sekunder