Vintage Rolex Oyster Perpetual damearmbåndsur af stål og 18 kt guld

Vurdering

DKK 19.000

Roskilde

6412538

Vintage Rolex Oyster Perpetual damearmbåndsur af stål og 18 kt. guld. Ref. 6619, serienummer 2239362.
Mekanisk urværk med automatisk optræk. Monteret med integreret lænke af stål, krans af 18 kt hvidguld. Plastglas. Ø 25 mm. Der medfølger inder- og yderboks.
Uret virker. Auktionshuset garanterer ikke for funktionalitet og vandtætheden. Servicehistorik kendes ikke. Fremstår med alm. brugsspor og naturlig patina samt ridse i glas ved rand omkring kl. 7.

DKK 14.000

Rolex Submariner. Herreur af stål og 18 kt. guld, ref.nr. 16613

Aalborg 25. nov.

Vurdering

80.000

60.000

Rolex Yacht Master herreur, ref: 16623 af stål og 18 kt guld med 'Tahitian' perlemor urskive
Aalborg 28. nov.

Vurdering

105.000

72.000

Omega Speedmaster Chronometer herrearmbåndsur af stål fra 2013
Roskilde 27. nov.

Vurdering

22.000

16.500

Rolex Oyster Perpetual damearmbåndsur af stål ref. 67230
Roskilde 25. nov.

Vurdering

26.000

22.000

Rolex Oyster Perpetual Datejust damearmbåndsur af 18 kt. guld og stål med brillanter ca. år 2010
Roskilde 27. nov.

Vurdering

76.000

72.000

Omega Seamaster Diver 300m. Herrearmbåndsur i stål, Ø 42 mm
Roskilde 27. nov.

Vurdering

26.000

21.000