+45 4450 9800

Favoritter

Log ind

Lauritz.com

Vintage dameur fra Eterna i urkasse og lænke af 18 kt guld

Vurdering

DKK 15.000

Showroom

Aalborg

Varenummer

6495979

Beskrivelse

Dameur fra Eterna i urkasse af 18 kt guld, lys skive med stregindeks. Mekanisk urværk med manuelt optræk. Monteret med milanese / mesh lænke af 18 kt guld med foldelukke. Stemplet 750. Ø. 20 mm. Indvendig L. ca. 16 cm. Vægt inkl. urværk: ca. 32,4 gram. Uræske medfølger. Fremstår med brugsspor herunder graveringer på bagklaps. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.


Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Dobbeltkapslet Vogt lommeur af 14 kt guld. (2)

Dobbeltkapslet Vogt lommeur af 14 kt guld. (2)

Aalborg 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

11.500

Næste bud

9.200

Rolex 'Precision'. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1943
Vejle 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

9.000

Næste bud

7.600

Baume & Mercier. Dameur i 18 kt. hvidguld med hvid skive, ca. 1980'erne
Vejle 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

7.000

Næste bud

5.600

Cartier 'Colisee'. Dameur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1990'erne
Vejle 25. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

40.000

Næste bud

36.000

Rolex Submariner. Herreur af stål og 18 kt. guld, ref.nr. 16613
Aalborg 25. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

80.000

Næste bud

60.000

Piaget 'Altiplano'. Midsize dameur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1970'erne
Hørsholm 19:48

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.000

Næste bud

8.000

Omega 'Speedmaster Professional Moonwatch'. Herrechronograf i stål med sort skive - boks + cert. 2003
Vejle 25. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

40.000

Næste bud

32.000

Rolex 'Precision'. Vintage dameur i 14 kt. hvidguld ref. 9488
Roskilde 20:24

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

9.000

Næste bud

7.600

Omega 'De Ville'. Retro dameur i forgyldt metal med gylden skive, ca. 1973
Vejle 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.600

Næste bud

2.000

Omega 'Seamaster 30'. Vintage herreur i forgyldt stål
København 20:15

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.400

Næste bud

2.600

Omega 'Genevé'. Vintage herreur i 14 kt. guld med sølvfarvet skive, ca. 1970
Aarhus 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

7.600

Næste bud

5.200

Omega 'Seamaster 600'. Herreur i stål med tropical honey comb skive, ca. 1962
Vejle 19:45

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.000

Næste bud

4.600

Sully 'Lagonda VM'. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1950'erne
Vejle 20:51

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.400

Næste bud

2.800

Tissot 'Bulls Eye'. Vintage herreur i stål med two-tone skive, ca. 1950'erne
Vejle 20:57

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.000

Næste bud

3.200

Omega 'Seamaster Professional'. Dameur i 18 kt. guld og stål med mørkeblå skive, ca. 1995
Vejle 20:30

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

14.000

Næste bud

10.500

Certina 'DS'. Vintage herreur i stål med sølvfarvet skive, 1960'erne
Vejle 19:54

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.000

Næste bud

2.400

Certina 'Bulls Eye'. Vintage herreur i stål med two-tone skive, ca. 1950'erne
Vejle 20:27

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.400

Næste bud

2.600

Omega 'Seamaster Professional 200 M'. Herreur i stål med led med guldkappe, ca. 1990'erne
Vejle 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

8.000

Næste bud

6.600

Omega 'Seamaster'. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1961
Vejle 20:28

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.000

Næste bud

4.000

Cartier 'Panthère Ronde'. Dameur af 18 kt. guld og stål med lys skive, 1990'erne
Vejle 25. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

20.000

Næste bud

15.000

Rolex Oyster Perpetual Datejust. Dameur i 18 kt. guld og stål
Roskilde 20:20

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

38.000

Næste bud

33.000

Rolex Oyster Perpetual Datejust damearmbåndsur af 18 kt. guld og stål med brillanter ca. år 2010
Roskilde 27. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

76.000

Næste bud

72.000

Vintage Omega Genève herrearmbåndsur årgang 1965.
Aarhus 25. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.200

Næste bud

3.600

Omega Seamaster 120, herrearmbåndsur af 18 kt. guld/stål
Roskilde 27. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

15.500

Næste bud

10.000

Damearmbåndsur fra Breitling, model Callistino
Roskilde 27. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

24.000

Næste bud

19.000

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800
Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitikCopyright Lauritz.com © 2023-2024Version: 1.1.2