Vintage dameur fra Eterna i urkasse og lænke af 18 kt guld

Vurdering

DKK 15.000

Aalborg

6495979

Dameur fra Eterna i urkasse af 18 kt guld, lys skive med stregindeks. Mekanisk urværk med manuelt optræk. Monteret med milanese / mesh lænke af 18 kt guld med foldelukke. Stemplet 750. Ø. 20 mm. Indvendig L. ca. 16 cm. Vægt inkl. urværk: ca. 32,4 gram. Uræske medfølger. Fremstår med brugsspor herunder graveringer på bagklaps. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

DKK 11.000

Vintage herreur fra Roamer, model Pall Mall i 14 kt guld

Aalborg 21. nov.

Vurdering

7.000

4.400

Omega. Vintage dameur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1960
Vejle 21. nov.

Vurdering

1.500

Rolex 'Precision'. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1943
Vejle 18. nov.

Vurdering

10.000

8.000

Gilbert Albert for Omega 'Mailles d'Or'. Sjælden dameur i 18 kt. guld, ca. 1964
Vejle 18. nov.

Vurdering

9.000

7.000

Certina armbåndsur af stål
København 21. nov.

Vurdering

Piaget 'Altiplano'. Midsize dameur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1970'erne
Hørsholm 21. nov.

Vurdering

10.000

8.000

Baume & Mercier. Dameur i 18 kt. hvidguld med hvid skive, ca. 1980'erne
Vejle 18. nov.

Vurdering

7.000

5.600

Dobbeltkapslet herrelommeur i 14 kt. guld med gylden skive
Vejle 19. nov.

Vurdering

9.000

7.000

Vintage Tudor herrearmbåndsur af 14 kt guld
Roskilde 18. nov.

Vurdering

15.500

12.000

Sully 'Lagonda VM'. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1950'erne
Vejle 21. nov.

Vurdering

3.400

2.800

Vejle 21. nov.

Vurdering

Omega 'Seamaster 30'. Vintage herreur i forgyldt stål
København 21. nov.

Vurdering

3.400

Enkeltkapslet herrelommeur i 14 kt. guld med hvid emaljeskive
Vejle 18. nov.

Vurdering

6.000

4.600

Omega 'Seamaster 120'. Herreur i 18 kt. guld og stål med lys skive - boks + cert. 1993
Vejle 16. nov.

Vurdering

12.500

10.000

Vejle 18. nov.

Vurdering

7.000

5.400

Breitling 'Callistino'. Dameur af 18 kt guld og stål med sart rosa skive, ca. 2000
Vejle 18. nov.

Vurdering

20.000

15.000

Omega 'Seamaster 600'. Herreur i stål med tropical honey comb skive, ca. 1962
Vejle 21. nov.

Vurdering

6.000

4.600

Omega 'Seamaster'. Vintage herreur i stål med lys skive, ca. 1961
Vejle 21. nov.

Vurdering

5.000

Tissot 'Bulls Eye'. Vintage herreur i stål med two-tone skive, ca. 1950'erne
Vejle 21. nov.

Vurdering

3.200

Vintage Omega Genève herrearmbåndsur årgang 1965.
Aarhus 17. nov.

Vurdering

5.200

3.600

Marvin. Dobbeltkapslet herrelommeur i 14 kt. guld med perlemorsskive,
Vejle 18. nov.

Vurdering

9.000

7.000

Rolex Oyster Perpetual Datejust damearmbåndsur af 18 kt. guld og stål med brillanter ca. år 2010
Roskilde 20. nov.

Vurdering

110.000

84.000

Omega 'Seamaster Professional 200 M'. Herreur i stål med led med guldkappe, ca. 1990'erne
Vejle 18. nov.

Vurdering

8.000

6.600

Damearmbåndsur fra Tiffany & Co., model Tesoro
Roskilde 20. nov.

Vurdering

10.500

7.000

Certina 'Bulls Eye'. Vintage herreur i stål med two-tone skive, ca. 1950'erne
Vejle 21. nov.

Vurdering

3.400