+45 4450 9800

Favoritter

Log ind

Lauritz.com

Vintage crossover brillantring i 18 kt. hvidguld, 0.64 ct.

Vurdering

DKK 13000

Showroom

Vejle

Varenummer

6491067

Beskrivelse

Crossover-ring i 18 kt. hvidguld prydet med to brillantslebne centerdiamanter på hhv. 0.25 og 0.21 ct. samt seks brillantslebne diamanter på ringskinnen på tilsammen 0.18 ct, diamanter i alt 0.64 ct. Farve: centerdiamanter Wesselton og Top Crystal (H-I), øvrige Top Wesselton (G), klarhed: centerdiamanter VS og SI, øvrige VVS. Ringstr. 50,5/16,10. Vægt 3,8 g. Syretestet til 18 kt. guld. Brugsspor.

Næste bud

DKK 10.500

Inkl. salær og gebyr

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Portugisisk brillantring i 19 kt. hvidguld med Tahiti- og South Sea-perle perlering, stor str.

Portugisisk brillantring i 19 kt. hvidguld med Tahiti- og South Sea-perle perlering, stor str.

Vejle 04. nov. 19:14

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

13.000

Næste bud

10.500

Eternityring i 18 kt. hvidguld med Swiss Cut diamanter, 1.68 ct., stor str.
Vejle 04. nov. 19:35

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

18.000

Næste bud

14.000

Ulrich Design. Alliancering af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 0.42 ct.
Vejle 07. nov. 19:08

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.000

Næste bud

4.000

Topas- og brillantring i 18 kt. hvidguld
Vejle 07. nov. 20:42

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

11.000

Næste bud

8.600

Rubin- og brillantring i 18 kt. hvidguld
Vejle 02. nov. 19:09

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.000

Næste bud

5.200

Diamantring af 14 kt. hvidguld, ca. 0.93 ct.
København 07. nov. 19:02

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

26.000

Næste bud

18.000

8,45 ct Brillant armbånd, 14 kt. hvidguld
Aarhus 07. nov. 15:47

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

130.000

Næste bud

64.000

Tennisarmlænke i hvidguld, 1.45 ct.
Vejle 18:39

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

23.000

Næste bud

18.500

Diamantring i 18 kt. hvidguld, 1.06 ct.
Vejle 04. nov. 19:21

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

19.000

Næste bud

15.500

Safir- og diamantring i 18 kt. hvidguld
Vejle 19:33

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.600

Næste bud

3.200

Rubin- og diamantrosetvedhæng med kæde i 18 kt. hvidguld (2)
Vejle 04. nov. 18:48

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

9.000

Næste bud

6.400

Et par smaragd- og diamantcreoler af 18 kt. guld og hvidguld, i alt ca. 0.56 ct. (2)
Vejle 04. nov. 20:17

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

18.000

Næste bud

15.500

Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld
København 07. nov. 18:48

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.600

Næste bud

3.200

Deera. Safir- og brillantring af 18 kt. hvidguld, Birmingham 2005
Vejle 04. nov. 20:00

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.000

Næste bud

7.600

Marco Pasero & Co. Eternityring i 18 kt. hvidguld, 1.04 ct.
Vejle 04. nov. 18:30

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

13.000

Næste bud

9.400

Marco Pasero & Co. Lang brillanthalskæde i 18 kt. hvidguld, 1.21 ct.
Vejle 19:15

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

23.000

Næste bud

16.500

Diamantring af 14 kt. hvidguld, ialt ca. 1.18 ct.
København 07. nov. 12:42

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

31.000

Næste bud

15.500

Tennisarmbånd med diamanter af 18 kt. hvidguld, ca. 5,00 ct..
København 07. nov. 19:02

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

84.000

Næste bud

66.000

Ring i 18 kt. guld med diamanter
Vejle 07. nov. 19:52

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.000

Næste bud

4.000

Tre-stens brillantatring, 18 kt hvidguld, 1.48 ct
Odense 02. nov. 17:15

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

38.000

Næste bud

31.000

Et par rosetørestikker i 18 kt. hvidguld med safirer og diamanter (2)
Vejle 04. nov. 18:24

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

7.600

Næste bud

4.600

Alliancering i 18 kt. hvidguld, 0.20 ct.
Vejle 04. nov. 18:54

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

9.000

Næste bud

6.600

Eternity- diamantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.90 ct.
Vejle 07. nov. 20:14

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

13.000

Næste bud

9.000

Penta Preziosi. Halskæde i 18 kt. hvidguld med integreret brillantvedhæng, 0.53 ct.
Vejle 18:33

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

11.000

Næste bud

8.400

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800
Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitikCopyright Lauritz.com © 2023-2024Version: 1.0.33