Vintage-broche af 14 kt. guld med turmalin

Vurdering

DKK 6.000

Vejle

6469480

Vintage-broche med smaragdsleben turmalin fattet i ramme med guirlander og roser af 14 kt. guld. Mål 2,7 x 2 cm. Vægt 4,7 g. Ustemplet men syretestet til 14 kt. Fremstår med alm. brugsspor.

Ubekendt kunstner, 1800tallet: Opstilling med lyserøde roser og efeu på en sten

Hørsholm 26. nov.

Vurdering

6.400