Verner Panton. Tre litografier fra 'Pokus' serie 1978. (3)
Momsvare
Verner Panton (1926-1998 ). Tre litografier fra 'Pokus' serie 1978. ed. galleri Doré. nr. 96/120 113/120 og 60/120. Alle sign. i bly: 'Verner Panton'. hhv. 64 x 61 (81 x 75) 2stk. 73 x 68 cm. (75 x 70 cm.) 1 stk. uden glas med mærker på motivet, 1stk. med defekt glas med 2 revner samt 1 litografi med spor af dyr. (3) (cd)
Proveniens: Danske Bank.
Auktionen afsluttes: 12. nov. 2024 20:51
4 dage 21 timer 43 minutter 24 sekunder
DKK 850