Vedhæng af 18 kt. hvidguldsrhodineret guld prydet med diamanter og emaljearbejde, 3.00 ct.

Vurdering

DKK 30000

Vejle

6493788

Vedhæng af 18 kt. hvidguldsrhodineret guld prydet med emaljearbejde. I centrum en stjerne med en centerdiamant på ca. 0.23 ct. og derudover talrige mindre, brillantslebne diamanter på vedhængets ornamentdele: stjernestråler, cirkel, rhombe, franske liljer, øsken - øvrige diamanter tilsammen ca. 2.77 ct., diamanter i alt ca. 3.00 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H), klarhed: overvejende VVS, enkelte VS. Mål ekskl. øsken 4,3 x 4,3 cm. Vægt 25,5 g. Fremstår med lette brugsspor, mangler to diamanter.

DKK 20.000

Retro diamantring af 18 kt. guld, 1.80 ct., lille str.

Vejle 04. nov. 19:28

Vurdering

18.000

13.000

Eternityring i 18 kt. hvidguld med Swiss Cut diamanter, 1.68 ct., stor str.
Vejle 04. nov. 19:35

Vurdering

18.000

14.000

Tennisarmlænke i hvidguld, 1.45 ct.
Vejle 18:39

Vurdering

23.000

18.500