Ubekendt nord-europæisk kunstner fra 1800-tallet. Interiør med kvinde.
Ubekendt nord-europæisk kunstner fra 1800-tallet.
Interiør med siddende ung kvinde ved bord med tekop. sign. monogram A.T. nederst til højre.
Olie på lærred. 51,5 x 35,5 cm
Afslag på rammen 54 x 44 cm.
Slutter om 22 timer 15 minutter 27 sekunder