Tysk møbeldesign. Daybed af teak, grønt uld, 1960'erne
Tre-pers. sofa med justerbart ryglæn, kan derved laves om til sovesofa, stel af massiv teak, betrukket med grønt uld. Tysk møbeldesign. L. 200 cm. Fremstår med almindelige alders- og brugsspor, herunder stel med ridser og mærker.