Tre vintage metalskilte. (3)

Vurdering

Aalborg

6498314

Tre metalskilte: Schultheiss-Patzenhofer Brauerei, 'Ein guten Griff'. 70x48 cm. 1900-tallets sidste halvdel. Gold Dollar Cigarettes. Udgivet af Museum für Gestaltung Zürich. 59x39 cm. og Wochenend mit Holsten Bier 59x39 cm. 1900-tallets sidste halvdel. Fremstår med brugsspor. (3)

To franske armstole med cognac farvet læder (2)

Aalborg 24. nov.

Vurdering

Ubekendt møbelproducent. Otte højrygget spisestole / shakerstole (8)
Aarhus 26. nov.

Vurdering

Kay Bojesen, tilskrevet. Gyngegiraffen af bambus, øjne af bøgetræ, haledusk af bast
Aarhus 25. nov.

Vurdering

4.600

3.400

Dansk barok vitrine af delvist forgyldt nøddetræ, 17tallets sidste del.
Hørsholm 26. nov.

Vurdering

2.200

Bowers & Wilkins / B&W: Et par 'Nautilus' højttalere, model 802 (2)
Hørsholm 24. nov.

Vurdering

32.000

23.000

Samling ikoner (5)
Aalborg 27. nov.

Vurdering

Henry Heerup. '5 Billeder af Henry Heerup til Eventyr af H.C. Andersen', mappe med 5 litografier, 1983
Vejle 27. nov.

Vurdering

6.000

4.200

Seks rokokoskeer af sølv, København 1776 og 1784 (6)
Vejle 26. nov.

Vurdering

3.200

Biografier, historik og krimier m.m (16)
Odense 27. nov.

Vurdering

2.200

Børge Mogensen (1914-1972) for AB Karl Andersson & Söner - 'Øresundsserien': Stort reolsystem - egetræ
Hørsholm 23. nov.

Vurdering

13.000

6.600

Ferdinand Lundqvist. Sofabord af lys mahogni, 1900-tallets første halvdel
København 23. nov.

Vurdering

800

Kasia Banas. Tre landskabspartier, olie på lærred (3) (cd)
Vejle 23. nov.

Vurdering

5.400

2.800

Kasia Banas. Landskab med både (cd)
Vejle 24. nov.

Vurdering

6.800

4.200