Tre kolorerede raderinger, kort over Tyskland, 1804-1824 (3)

Vurdering

Hørsholm

6497851

G. Meissner, Leipzig, 1805, 'Graphische Uebersicht.... Deutschland'. Bladmål 70 x 58 cm. Johan Homann, efter, 1808, 'Charte ehemal von der Picardie...'. Bladmål 54 x 72 cm. Im der Verlag des Magazins für Kunst, Geographie und Musik, Berlin, 1824, 'Deutschland und Preussen'. Bladmål 61 x 51 cm.

DKK 850

Wilhelm Freddie. To litografier og en udstillingsplakat (3)

Vejle 30. nov.

Vurdering

1.500

Aage Sikker Hansen (1897-1955): 'FN Hjælp'. Vintageposter, ca. 1950. Litografi i farver.
Hørsholm 30. nov.

Vurdering

Johan Homann: 'Schematismus Geographiae Mathematicae', koloreret radering, 1753
Hørsholm 26. nov.

Vurdering

800

Arne Bødker. Figurkomposition (cd)
Vejle 27. nov.

Vurdering

Poul Isbak (1943-): Kvindetorso. Kul på papir, 2006.
Hørsholm 30. nov.

Vurdering

4.200

Ib Spang Olsen. 'Noget om Nanette', litografier. (4) (cd)
Odense 30. nov.

Vurdering

900

Henry Heerup. 'Go'da dyr', litografisk serie (4)
Aarhus 28. nov.

Vurdering

Gerhard Henning (1880-1967): Kvindestudie. Radering.
Hørsholm 30. nov.

Vurdering

600

Gunleif Grube:  'Lykkens fugl', litografi
Hørsholm 30. nov.

Vurdering

850

Carl-Henning Pedersen: 'The Boat of Carou'. Akvarel, 2000 (CD)
Hørsholm 27. nov.

Vurdering

27.000

17.500

Odense 30. nov.

Vurdering

900

Georg Jensen, 'Konge', frokostbestik af sterlingsølv (26)
Aarhus 25. nov.

Vurdering

7.600

5.800

USSR 1922-1972. Samling russiske propaganda posters el. plakater i mappe. (28)
Odense 30. nov.

Vurdering

600

Ib Spang Olsen. 'Noget om Nanette', litografier. (5) (cd)
Odense 30. nov.

Vurdering

900

Aalborg 27. nov.

Vurdering

Vejle 27. nov.

Vurdering

6.000

4.200

Odense 30. nov.

Vurdering

Eleonore Christine Harboe, efter Dujardin: Dreng på sæbeboble
Hørsholm 29. nov.

Vurdering

9.000

6.000

Norden Clara. Pigecykel.
København 29. nov.

Vurdering

4.400

3.400

Pure Leaf. Samling smykker belagt med 18 kt. guld (6)
København 27. nov.

Vurdering

1.500

800

Pure Leaf. Samling smykker, sort forgyldt (8)
København 28. nov.

Vurdering

Pure Leaf. Samling smykker belagt med 18 kt. guld (5)
København 25. nov.

Vurdering

1.500

800

Pure Leaf. Samling smykker, sortforgyldt samt belagt med 18 kt. hvidguld (8)
København 25. nov.

Vurdering

Abus, bike partner, Reelight cph. Samling cykeltilbehør (8)
København 26. nov.

Vurdering

650