Toftegaard. Collier i sterlingsølv med vedhæng i 14 kt. guld

Vurdering

Vejle

6489369

Collier fra Toftegaard af flettet oxideret sterlingsølv med skulpturelt vedhæng af 14 kt. guld. L. 41 cm, B. 8 mm, L. vedhæng 3,5 cm. Samlet vægt ca. 38 g. Fremstår med alm. brugsspor.

Halskæde med vedhæng af 14 kt. guld

Aarhus 25. nov.

Vurdering

3.600

Halskæde med vedhæng med brillanter, 14 kt. guld
Aarhus 28. nov.

Vurdering

4.600

2.400

Moderne brillantvedhæng samt halskæde af 18 kt. hvidguld (2)
Vejle 28. nov.

Vurdering

3.000

2.400

Aagaard, N.E. From, Niels Ruddy Hansen m.fl. En samling smykker i sølv og sterlingsølv (14)
Vejle 28. nov.

Vurdering

Lapponia. Björn Weckström. Moderne halskæde m/ vedhæng af sterlingsølv.
Odense 18:00

Vurdering

2.400

Salvini. Halskæde med brillantvedhæng i 18 kt. rødguld, 0.10 ct. (2)
Vejle 20:18

Vurdering

5.000

Georg Jensen. Infinity halssmykke af sterlingsølv.
Aalborg 28. nov.

Vurdering

850

Georg Jensen. Jacqueline Rabun. 'Mercy' halskæde med diamant vedhæng i 18 kt. guld i GJ æske.
Odense 28. nov.

Vurdering

6.400

5.200

Bent Knudsen, Kolding. Moderne ring og vedhæng med kæde i sterlingsølv (3)
Vejle 28. nov.

Vurdering

2.200

G. Hoppe, Clement Berg m.fl. En samling smykker i sterlingsølv og sølv (11)
Vejle 22. nov.

Vurdering

Camévedhæng af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Aarhus 28. nov.

Vurdering

3.200

Ole Lynggaard. 'Forest' vedhæng og 'Sweet Drop' charm af 18 kt. guld (2)
Vejle 05. dec.

Vurdering

8.000

5.800

Baccarat. Halscollier af 18 kt. guld med vedhæng 'Fleurs de Psydélic' (2)
Vejle 19:21

Vurdering

11.000

8.600

Vintage halskæde med vedhæng af 14 kt, med glasudsmykning
København 20:27

Vurdering

6.400

4.200

Georg Jensen, Daisy Marguerit broche / vedhæng af sterling sølv.
Aalborg 28. nov.

Vurdering

Safir- og diamantvedhæng i kæde af hvidguld (2)
Vejle 20:12

Vurdering

5.000

4.600

Smykkesæt af sølv med røgtopas
Aarhus 26. nov.

Vurdering

3.200

850

Kranz & Ziegler Couture, halskæde med brillant vedhæng, 14 kt. guld
Aarhus 25. nov.

Vurdering

4.600

2.400

Brillant solitairevedhæng af 14 kt. ca 1.02 ct
København 18:31

Vurdering

6.400

4.600

Retro citrin- og brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld, ca. 1970-80'erne
Vejle 19:00

Vurdering

6.000

Halssmykke og armbånd med diverse ædelsten (3)
Aarhus 26. nov.

Vurdering

Smykkesæt med citrin og perler
Aarhus 26. nov.

Vurdering

3.000

900

Sort gummikæde med vedhæng af 8 kt. guld med diamant
Aarhus 25. nov.

Vurdering

6.400

Armlænke med brillanter, ca. 0.03 ct. 14 kt. guld
Aarhus 28. nov.

Vurdering

3.400

Came vedhæng af 8 kt. guld
Aarhus 22. nov.

Vurdering

650