Tissot 'T-Race Chronograph'. Midsize dameur i delvist forgyldt stål, ca. 2018/2019
Damearmbåndsur fra Tissot, model T-Race, ref.nr.: T048217, i urkasse af delvist forgyldt stål, hvid skive med arabertal og stregindeks, separat sekundviser, stopursfunktion, datoangivelse ved 3" position, safirglas, monteret med original Tissot T-Race gummirem med original Tissot foldespænde af stål, quartz urværk. Ø. 37,4 mm. Medfølges af original boks og garantibevis. Fremstår med brugsspor, lettere gulnet rem. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet.
Slutter om 5 dage 20 timer 54 minutter 42 sekunder
DKK 1.300