Svend Aage Madsen. Fritstående skrivebord af palisander, 1960'erne

Vurdering

Odense

6500640

Svend Aage Madsen. Fritstående skrivebord af fineret palisander, svungen bordplade med kehlet bagkant, front med otte skuffer, bagside med hylde og låge, stel og ben af massiv palisander. Fremstillet hos Sigurd Hansens Møbelfabrik. H. 71/72, B. 152, D. Nøgler medfølger ikke. Fremstår med brugsspor, herunder mærker, nuanceforskel på topplade, små finerafslag, løst greb, samt taperester v/ hylden.

DKK 650