Spisestue af mahogni (11)
Spisestue af mahogni, bestående af:
Spisebord med udtræk, H 76, Ø 124 cm. Fire plader á 59 cm medfølger; disse ikke fineret.
Seks spisestole hvoraf de to med armlæn, H 106/46 cm.
Møblerne fremstår med brugsspor. (11)
Slutter om 22 timer 29 minutter 41 sekunder