Solitairevedhæng med brillant på 0.60 ct.

Vurdering

DKK 7200

Vejle

6494528

Solitairevedhæng prydet med en brillantsleben på ca. 0.60 ct. Farve: Top Wesselton (G), klarhed: P1. Fattet i 14 kt. hvidguld (metallet ustemplet men syretestet til 14 kt.). H. inkl. øsken 1,7 cm. Vægt 1,5 g. Metal fremstår med brugsspor.

DKK 6.000

Solitairering i 14 kt. hvidguld med brillant på 0.60 ct

Odense 04. nov. 18:30

Vurdering

26.000

13.000

Solitairering i 18 kt. hvidguld, 0.25 ct.
Vejle 04. nov. 18:42

Vurdering

7.600

5.400

Ole Lynggaard. Klassisk Brillant solitairering, ca 0.50 ct., Str. 52
København 04. nov. 18:44

Vurdering

32.000

15.500

Et par solitaireørestikker i 18 kt. hvidguld, 0.62 ct. (2)
Vejle 04. nov. 18:36

Vurdering

15.500

11.500

Rubin- og diamantrosetvedhæng med kæde i 18 kt. hvidguld (2)
Vejle 04. nov. 18:48

Vurdering

9.000

6.400

Et par smaragd- og diamantcreoler af 18 kt. guld og hvidguld, i alt ca. 0.56 ct. (2)
Vejle 04. nov. 20:17

Vurdering

18.000

15.500

Eternity- diamantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.90 ct.
Vejle 07. nov. 20:14

Vurdering

13.000

9.000

Diamantring af 14 kt. hvidguld, ialt ca. 1.18 ct.
København 07. nov. 12:42

Vurdering

31.000

15.500

Bo Gindeberg. Brillantbesat kuglelås af 14 kt. guld og hvidguld
Vejle 07. nov. 20:02

Vurdering

5.000

3.800

Brillantcollier i 18 kt. hvidguld, 2.00 ct.
Vejle 04. nov. 20:00

Vurdering

23.000

17.000

Ametyst- og diamantvedhæng af 14 kt. guld og sølv. 1800-tallet.
Hørsholm 07. nov. 20:08

Vurdering

6.400

Vintage crossover brillantring i 18 kt. hvidguld, 0.64 ct.
Vejle 07. nov. 20:49

Vurdering

13.000

10.500

Cocktail ametyst- og diamant- rosetring af 18 kt. hvidguld
Vejle 04. nov. 20:31

Vurdering

16.000

13.000

Turmalin- og diamantring af 18 kt. hvidguld
Vejle 07. nov. 20:39

Vurdering

10.500

6.400

Et par store italienske diamantørestikker af 18 kt. hvidguld (2)
Vejle 04. nov. 20:18

Vurdering

50.000

38.000

Vejle 04. nov. 20:00

Vurdering

10.000

7.600

Alliancering i 18 kt. guld, 0.24 ct.
Vejle 07. nov. 18:43

Vurdering

3.600

Tourmalin- og diamantvedhæng i 14 kt. guld med kæde i 14 kt. guld (2)
Vejle 07. nov. 19:07

Vurdering

10.000

7.600

Moderne diamant-solitairevedhæng af 18 kt. hvidguld med cushionsleben brillant på ca. 0.84 ct
Vejle 07. nov. 19:24

Vurdering

10.000

8.600

Brillantring af 14 kt hvidguld, centersten ca. 1.01 ct.,
København 07. nov. 19:16

Vurdering

44.000

31.000

Solitaire diamantring, 14 kt hvidguld, 0.08 ct
Aarhus 06. nov. 18:34

Vurdering

4.400

3.200

Aquamarin- og diamantring af 18 kt. hvidguld. Ringstr. 58.
Hørsholm 07. nov. 20:10

Vurdering

6.400

Diamantring af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 1.57 ct.
Vejle 07. nov. 20:21

Vurdering

15.500

11.500

Diamantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.60 ct
Vejle 07. nov. 18:37

Vurdering

10.000

7.000

Rubin- og diamantring i 18 kt. hvidguld med gennembrudt ringskinne
Vejle 04. nov. 19:49

Vurdering

16.000

13.000