Sofagruppe, knapsyet læder - 1970'erne (3)
Sofagruppe, bestående af tre-/ og to-personers sofaer samt lav lænestol, betrukket med knapsyet læder, løse hynder i sæde og ryg, ben af forkromet metal forrest, hjul bagerst. L. 146/201 cm. Dansk møbeldesign, 1970'erne. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder læder ved armlæn med mærker og krakeleringer.
Slutter om 4 dage 22 timer 34 minutter 12 sekunder