Søren Hjorth Nielsen. 'Udsigt fra gammel strand 1982-83'.

Vurdering

DKK 5400

Roskilde

6495185

Søren Hjorth Nielsen (1901-1983). 'Udsigt fra gammel strand 1982-83', olie på lærred. Sign. monogram HN. Betitlet på etiket på bagsiden, 81 x 142 cm. (94 x 155 cm.). (cd) Enkelte krakeleringer og afskalninger. Proveniens Danske Banks samlinger.

DKK 900

Hans Eriksen (1912-1982): 'Hjulby Sø' - 1951

Hørsholm 02. nov. 18:19

Vurdering

Hans Eriksen (1912-1982): 'Lif og Tue i mælkebøtterne' - 1951
Hørsholm 02. nov. 18:18

Vurdering