Smith & Wesson Model 1 ½
Smith & Wesson Model 1 ½. Med våbennummer: 116036. Stemplet: "SMITH & WESSON. SPRINGFIELD, MASS. PAT.APR.3.55.JULY 5.59&NOV.21.65". Produceret mellem 1868-1875. Totallængde: 20 cm. Løbslængde: 9 cm. Fremstår med stram og funktionel mekanik, rent og skarpt løb samt aldersrelaterede brugsspor. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Auktionen afsluttes: 24. nov. 2024 20:50
3 dage 6 timer 59 minutter 2 sekunder
DKK 5.200