Skønvirke. Par lænestole, 1910-20'erne, mahogni (2)
Skønvirke. Par lænestole med stel af massivt mahogni, dekoreret med udskæringer, betrukket med grønligt uopskåret mekka, runde tilspidsede forben. 1910-20'erne. Sh. 47 cm. Fremstår med brugsspor, revne øverst ved et armlæn. (2)
Slutter om 1 dag 18 timer 40 minutter 45 sekunder