Shoichi Uchiyama for Louis Poulsen. Pendel, Enigma 425

Vurdering

DKK 2600

Aarhus

6493967

Shoichi Uchiyama for Louis Poulsen. Pendel, model Enigma 425 med skærme af matteret akryl plast, montage af aluminium. Ø. 42,2 cm. Lette brugsspor, enkelte ridser og mærker på alu.

Poul Henningsen (1894-1967) for Louis Poulsen: Tre PH2/1 skærmsæt af matglas, 1930-1940'erne (9)

Hørsholm 02. nov. 19:50

Vurdering

6.400

4.400

Poul Henningsen for Louis Poulsen. 'PH5' pendel, hvid
Roskilde 02. nov. 21:01

Vurdering

1.200

Wrong Studio for HAY. To loftslamper, model Sinker, hvid (2)
Aalborg 09. nov. 12:57

Vurdering

Arne Jacobsen. Royal-pendel af sortlakeret aluminium.
Aalborg 31. okt. 18:52

Vurdering

2.200

Poul Henningsen for Louis Poulsen. Et par PH 5 pendler (2)
København 02. nov. 19:06

Vurdering

2.200

1.700

Jo Hammerborg. Pendel, model 'Orient'
København 02. nov. 19:50

Vurdering

Poul Henningsen. Pendel, 'Charlottenborg' Ø. 47 cm.
København 02. nov. 19:36

Vurdering

6.400

København 02. nov. 20:39

Vurdering

6.400

Poul Henningsen. PH5-pendel Mini, kobber
Aarhus 05. nov. 18:43

Vurdering

3.400

1.900

Poul Henningsen. 'PH 3/2½' udendørs/pullert af kobber
Vejle 06. nov. 20:50

Vurdering

26.000

18.000