Shoichi Uchiyama for Louis Poulsen. Pendel, Enigma 425
Shoichi Uchiyama for Louis Poulsen. Pendel, model Enigma 425 med skærme af matteret akryl plast, montage af aluminium. Ø. 42,2 cm. Lette brugsspor, enkelte ridser og mærker på alu.