Sergio Cozzuol. Parti fra Venedig. Olie på plade sign.

Vurdering

Aalborg

6493829

Sergio Cozzuol (1941- Kroatien). Parti fra Venedig. Olie på plade sign. Lysmål 11x8 cm. ( 24x21).

Ludvig Holm (1884-1954): Parti med gård - olie på lærred

Hørsholm 14:00

Vurdering

Peder Mønsted (1859-1941). Parti fra Høsterkøb.
Hørsholm 12. nov. 19:41

Vurdering

32.000

23.000

Hans Voigt Steffensen. Parkparti med personer, 1972
Vejle 13. nov. 20:12

Vurdering

12.000

8.000

Bertil Sjøberg. Parti fra Bornholm , olie på lærred (cd)
Odense 11. nov. 14:15

Vurdering

Johannes Hoffmeister. Komposition med person (cd)
Aalborg 19:15

Vurdering

5.400

4.200

Jens Bilgram. Klovn olie på plade sign.
Aalborg 16. nov. 19:26

Vurdering

Ubekendt kunstner: Olie på plade, motiv med hytte og høns
Hørsholm 09. nov. 15:41

Vurdering

Billy Sjur Ohlsen, landskabskomposition, olie på plade
Aalborg 16. nov. 19:53

Vurdering

600

C. La Cour: Motiv fra Tromsø Amt - olie på plade
Hørsholm 13:24

Vurdering

F. C. Kiærschou: Alpelandskab med huse og kirke
Hørsholm 14:14

Vurdering

2.200

Christian Zacho (1843-1913: Hornbæk Plantage. 1886. Sign. CZ. Olie på plade. 34 x 24 cm.
Hørsholm 17:02

Vurdering

2.400

Helge Christensen, cd. Havneparti med garn.
Odense 16. nov. 19:20

Vurdering

Hørsholm 09. nov. 19:54

Vurdering

2.400

1.300

Jean Antoine Watteau's stil: Harlekin, Pierrot og Scapin, olie på plade
Hørsholm 13:25

Vurdering

4.600

3.200

Holger Lübbers. Kystparti
Aarhus 13. nov. 18:02

Vurdering

Robert Hull. Kvindeportræt, olie på plade(cd)
Odense 16. nov. 16:50

Vurdering

Vejle 19:50

Vurdering

Folmer Bonnén. kornmark og skovbryn Olie på plade
Aalborg 15. nov. 19:28

Vurdering

600

Frank Hammershøj. Abstrakt landskabskomposition (cd)
Odense 16. nov. 20:11

Vurdering

4.800

Ib Eisner (1925-2003). Dyrehaven i skumringen.
Hørsholm 13. nov. 19:58

Vurdering

2.800

Aage Lund (1892-1972): 20 årh.: Rygvendt kvinde med kaffebord. Ca. 1940.
Hørsholm 17:03

Vurdering

Kurt Carendi. Komposition med fire børn (cd)
Vejle 14. nov. 20:02

Vurdering

4.200

2.400

Erik Kærslund. Havnemotiv m/ både. (cd)
Odense 15. nov. 18:55

Vurdering

Lilly Katharina Siticum. 'Blå-fuglen'
Vejle 16. nov. 20:26

Vurdering

Alex Andersen. Havneparti m/ person & både (cd)
Odense 11. nov. 15:19

Vurdering